Паралельно осі циліндра проведено площину, яка відтинає від кола основи дугу 60°. Радіус основи

циліндра дорівнює 4 см, а висота - 3 см. Знайдіть периметр отриманого перерізу.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповалова Катя.

Ответ:

Для знаходження периметра отриманого перерізу, нам необхідно визначити довжину дуги, яка відкушена від кола основи циліндра.

Спочатку знайдемо довжину кола основи циліндра за допомогою формули:

L = 2πr,

де L - довжина кола, r - радіус.

L = 2π(4) = 8π см.

Тепер знайдемо довжину дуги, яка відкушена від кола. Для цього використовуємо формулу:

L_duga = (duga/360) * L,

де L_duga - довжина дуги, duga - величина кута в градусах.

L_duga = (60/360) * 8π = (1/6) * 8π = (4/3)π см.

Отже, периметр отриманого перерізу дорівнює довжині відкушеної дуги, тому

периметр отриманого перерізу дорівнює (4/3)π см.