із центра О правильного шестикутника ABCDEF проведено перпендикуляр АК до його площини. Обчисліть

довжину відрізка ОК, якщо АВ=12см АК=15см​

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Відповідь:

Пояснення:

так як ABCDEF є правильний шестикутник, то АОВ  є правильним трикутником зі стороною 12см, за умовою. ВА=ВО=АО=12

Якщо ОК⊥ABCDEF →ΔКОА прямокутний, КО, ОА - катети

За теоремою Піфагора

АО²+ОК²=АК²

ОК²=АК²-АО²=15²-12²=81

ОК=9см