1149. На прямій послідовно позначено точки M, N i K. Знайдіть: 1) МК, якщо MN МN = 3 см 2 мм, NK =

4,1 см; 2) MN, якщо МК = 7,8 см, NK = 2 см 5 мм. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Фоменко Евгений.

Відповідь:

Отже, MN ≈ 7.39 см.

Пояснення:

Для знаходження МК ми можемо використовувати прямокутний трикутник MNK та теорему Піфагора, оскільки МН та NK - його сторони.

За теоремою Піфагора:

MK^2 = MN^2 + NK^2

Підставимо відомі значення:

MK^2 = (3 см 2 мм)^2 + (4,1 см)^2

MK^2 = (3.2 см)^2 + (4,1 см)^2

MK^2 = 9.6 см^2 + 16.81 см^2

MK^2 = 26.41 см^2

Тепер знайдемо квадратний корінь з MK^2, щоб знайти MK:

MK = √26.41 см

MK ≈ 5.14 см

Отже, МК ≈ 5.14 см.

Тепер, щоб знайти MN, ми можемо використовувати ту ж теорему Піфагора:

MK^2 = MN^2 + NK^2

Підставимо відомі значення та знайдемо MN:

(7,8 см)^2 = MN^2 + (2 см 5 мм)^2

(7.8 см)^2 = MN^2 + (2.5 см)^2

60.84 см^2 = MN^2 + 6.25 см^2

MN^2 = 60.84 см^2 - 6.25 см^2

MN^2 = 54.59 см^2

MN = √54.59 см

MN ≈ 7.39 см

Отже, MN ≈ 7.39 см.