СРОЧНО.. В паралелограмі ABCD діагоналі перетинаються в точці О. Сторона АВ дорівнюють 12см, а одна

з діагоналей 10см. Знайдіть довжину другої діагоналі, якщо периметр трикутника АОВ дорівнює 28см

Ответы на вопрос

Отвечает Звягина Мария.

Ответ:

АС=22(см)    

Объяснение:

ДАНО:

АВСД - параллелограмм, т. О - точка перетину діагоналей АС и ВД; АВ=12см; ВД=10; Р ΔАОВ=28см

ЗНАЙТИ: АС

РІШЕННЯ:

діагоналі паралелограма точкой перетину діляться навпіл, тому АО=СО і ВО=ДО=10/2=5(см)

Розглянемо ΔАОВ. Відомі 2 сторони АВ і ВО, тоді знаючи його  періметр знайдемо сторону АО:

АО=Р-АВ-ВО=28-12-5=16-5=11(см)

АС=АО×2=11×2=22(см)

ВІДПОВІДЬ: АС=22(см)