Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 12 см і 18 см, а діагональ 17 см. Знайдіть площу трапеції​


Ответы на вопрос

Отвечает Ерашов Олег.

Ответ:

Площа трапецыъ дорывнює 120 см²

Объяснение:

Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 12 см і 18 см, а діагональ 17 см. Знайдіть площу трапеції​.

Площу трапеції можна знайти за формулою:

\bf S=\dfrac{a+b}{2}\cdot h

де a i b - основи трапеції,  h - висота.

Властивість висоти рівнобічної трапеції:

  • Висота рівнобічної трапеції, проведена з вершини тупого кута, ділить основу трапеції на два відрізки, менший з яких дорівнює половині різниці основ, а більший — половині суми основ.

Розв'язання

Нехай ABCD - дана трапеція,  ВС ║ AD, AB=CD, ВС=12 см, AD=18 см, діагональ АС=17 см.

Знайдемо площу трапеції.

1.

Виконаємо додаткову побудову: висоту СН⊥AD.

За властивістю висоти рівнобічної трапеції маємо:

AH= \dfrac{BC+AD}{2}=\dfrac{12+18}{2}=\bf 15  (см)

2.

Розглянемо прямокутний трикутник АСН (∠Н=90°)

За теоремою Піфагора маємо:

АС² = СН² + АН²

СН² = АС² - АН²

СН² = 17² - 15² = (17-15)(17+15) = 2 · 32 = 64

СН = 8 см

3.

Площа трапеції ABCD:

S = \dfrac{12+18}{2}\cdot 8 = 30 \cdot 4 = \bf 120   (см²)

Відповідь: S = 120 см²

#SPJ1