Основы равносторонней трапеции равны 10 см и 16 см, а ее диагонали перпендикулярны. Найдите высоту

трапеции. Диагональ AC трапеции ABCD перпендикулярна к ее основ. Длина большего основания AD равна 14 см, угол BAD = 120°, AB = 6 см см. Найдите среднюю линию трапецииОснови рівнобічної трапеції дорівнюють 10 см і 16 см, а її діагоналі перпендикулярні. Знайдіть висоту трапеції. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!Діагональ AC трапеції ABCD перпендикулярна до її основ. Довжина більшої основи AD дорівнює 14 см, кут BAD =120° , AB = 6 см см. Знайдіть середню лінію трапеції.​ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!

Ответы на вопрос

Отвечает Замалиев Рафаэль.

Ответ:

1)Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 10 см і 16 см, а її діагоналі перпендикулярні. Знайдіть висоту трапеції.

  Якщо у нас є рівнобічна трапеція та її діагоналі перпендикулярні,тоді користуємося формулою:

h=a+b/2

h=10+16/2=26/2=13

Відповідь: висота трапеції дорівнює 13 см.

2)Діагональ AC трапеції ABCD перпендикулярна до її основ. Довжина більшої основи AD дорівнює 14 см, кут BAD =120° , AB = 6 см. Знайдіть середню лінію трапеції.​

Кут BAD=120(за умовою),тоді кут BAC=120-90=30

AB-гіпотенуза=6см(за умовою),тоді BC=3см(катет,який лежить навпроти кута в 30 градусів дорівнює 1/2 гіпотенузи)

Середня лінія дорівнює:

BC=3 см

AD=14 см

1/2(BC+AD)

3+14/2=17/2=8,5  

Відповідь: середня лінія трапеції дорівнює 8,5 см.