Знайти площу прямокутного трикутника якщо його висота ділить гіпотенузи на відрізки 18 і 32 см


Ответы на вопрос

Отвечает Данилова Настя.

Ответ:

Площа прямокутного трикутника дорівнює 600 см²

Объяснение:

Знайти площу прямокутного трикутника якщо його висота ділить гіпотенузи на відрізки 18 см і 32 см.

  • Висота прямокутного трикутника, проведена з вершини прямого кута, є середнім пропорційним проекцій катетів на гіпотенузу

Дано: △АВС, ∠С=90°, CD⟂AB, AD=32 см, DB=18 см

Знайти: S(△АВС)

РОЗВ'ЯЗАННЯ

1) За метричними співвідношеннями у прямокутному трикутнику маємо:

CD² = AD • DB

CD² = 32 • 18

CD² = 576

CD = 24 см

2) Площу трикутника АВС знайдемо, як половину добутку сторони АВ, на висоту CD, що до неї проведена.

S = ½ • AB • CD

За аксиомою вимірювання відрізків отримаємо:

AB = AD + DB = 32 + 18 = 50 (см), тоді площа трикутника:

S = ½ • 50 • 24 = 50 • 12 = 600 (см²)

Відповідь: 600 см²

#SPJ1