Кулю радіуса 10 см перетнуто площиною на відстані 6 см. Знайдіть площу утвореного перерізу.​


Ответы на вопрос

Отвечает Велес Алёна.

Пояснення:

Намалюй переріз і площину, що його перетинає. Точка О - центр кулі.

Проведи перпендикуляр ОА і радіус ОВ і з'єднай ці відрізки, вийде прямокутний трикутник ОАВ. АВ - радіус перерізу.

АВ=КоріньОВ^2-OA^2=Корінь100-36=Корінь64=8 см.

AB=R

S=піR^2=піAB^2=пі*8^2=пі*64=64пі см квадратних.