Сторона основи правильної чотирикутної піраміди дорівнює 6см, а апофема 10 см. Знайдіть площу

повної поверхні піраміди

Ответы на вопрос

Отвечает Лопачук Віка.

Ответ:

Площа повної поверхні піраміди 156 квадратних сантиметрів

Объяснение:

Дано: KABCD - правильна чотирикутна піраміда, KF⊥AB, KF = 10 см,  

AB = 6 см

Знайти: S - ?

Розв'язання: За означенням в основні правильної чотирикутної лежить правильний чотирикутника, який є квадратом, отже ABCD - квадрат. Периметр квадрата обчислюється за формулою P = 4AB = 4 * 6 = 24 см, так усі сторони квадрата рівні. Площа повної поверхні піраміди, це сума площин основи та площі бічної поверхні, отже за формулою:

S = AB * AB + 0,5 * P * KF = 6 * 6 + 0,5 * 24 * 10 = 36 + 120 = 156 квадратних сантиметрів.