Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 143 см, а його сторони відносяться як 3:5. Знайдіть

сторони трикутника. Скільки розв'язків має задача?

Ответы на вопрос

Отвечает Редин Саша.

Дана задача має 2 розв'язки:

1 варіант - довжина бічної сторони складає 3 частини, основа - 5 частини.

Р рівнобедр.тр. = 2а + в

Р1 = 2 × 3х + 5х = 143

6х + 5х = 143

11х = 143

х = 13 - довжина 1-єї частини

3х = 3×13 = 39 (см) - довжина бічної сторони,

5х = 5×13 = 65 (см) - довжина основи.

2 варіант - навпаки, бічна сторона - 5, основа - 3 частини, отже:

Р рівнобедр.тр. = 2а + в

Р1 = 2 × 5х + 3х = 143

10х + 3х = 143

13х = 143

х = 11 - довжина 1-єї частини

5х = 5×11= 55 (см) - довжина бічної сторони,

3х = 3×11 = 33 (см) - довжина основи.