Знайдіть значення k при якому вектори а(k:3) і b(-2:-4) є перпендикулярними


Ответы на вопрос

Отвечает Жанбаев Мурат.

Ответ:

Два вектори будуть перпендикулярними, якщо їх скалярний добуток буде рівним нулю. Тобто, ми повинні знайти значення k, для якого виконується умова:

a · b = 0

де a(k:3) і b(-2:-4) - вектори.

Розрахуємо скалярний добуток:

a · b = (k * -2) + (3 * -4) = -2k - 12

Тепер прирівняємо його до нуля і розв'яжемо рівняння:

-2k - 12 = 0

-2k = 12

k = -6

Отже, значення k, при якому вектори а(k:3) і b(-2:-4) є перпендикулярними, дорівнює -6.