Визначте гострі кути прямокутного трикутника якщо їхні градусні міри відносяця як 2:7


Ответы на вопрос

Отвечает Степашко Віка.

Відповідь:

Нехай градусні міри гострих кутів прямокутного трикутника дорівнюють 2x та 7x відповідно. Тоді за властивістю суми кутів трикутника маємо:

2x + 7x + 90° = 180°

9x + 90° = 180°

9x = 90°

x = 10°

Отже, гострий кут з градусною мірою 2x дорівнює 2x = 2 · 10° = 20°, а гострий кут з градусною мірою 7x дорівнює 7x = 7 · 10° = 70°.

Пояснення: