1. Знайди радіус кола, описаного на- вколо прямокутного трикутника зі сторонами 30см, 40 см та 50

см.

Ответы на вопрос

Отвечает Борисов Костя.

Ответ:

Радіус кола, описаного навколо прямокутного трикутника, є половиною довжини гіпотенузи (сторони, що лежить напроти прямого кута) трикутника.

У нашому випадку, гіпотенуза дорівнює 50 см, тому радіус кола буде:

р = 50/2 = 25 см

Отже, радіус кола, описаного навколо прямокутного трикутника зі сторонами 30 см, 40 см та 50 см, дорівнює 25 см.

отметь как лучший ответ

Отвечает Прокошев Дима.

Ответ:

Объяснение: Для знаходження радіуса описаного кола прямокутного трикутника, ми можемо використати формулу:

r = (abc) / (4P),

де a, b, c - сторони трикутника, r - радіус описаного кола трикутника та P - площа трикутника.

Знаходимо спочатку площу трикутника за формулою Піфагора:

P = (1/2)ab = (1/2)(30 см)(40 см) = 600 см²

далі знаходимо радіус кола:

r = (abc) / (4P) = (30 см * 40 см * 50 см) / (4 * 600 см²) = 25 см

Отже, радіус кола, описаного на- вколо прямокутного трикутника зі сторонами 30см, 40 см та 50 см, дорівнює 25 см.