Допоможіть будь ласка, дуже дуже срочно)))) 8.Діагональ рівнобічної трапеції дорівнює 26см, а

висота 10см. знайдіть площу трапеції.9.Висоти АК і АР паралелограма АВСД дорівнюють 10см і 8см відповідно. А кут КАР=150°. Знайдіть площу паралелограма АВСД.​

Ответы на вопрос

Отвечает Осипов Кирилл.

8. Площа трапеції дорівнює добутку половини суми основ і висоти:

S = (a+b)h/2, де a і b - основи, h - висота.

У рівнобічній трапеції основи рівні, тому можна скористатись формулою:

S = a*h, де a - довжина основи.

Отже, S = 26*10 = 260 (см^2). Відповідь: 260 кв. см.

9. Площа паралелограма дорівнює добутку довжини основи на висоту, тобто S = AB*AK або S = AD*AR.

Оскільки кут КАР = 150%, то кут КАВ = 30%, а отже, трикутник АКВ є рівностороннім. Тому АК = ВК = ВА і АР = СР.

За теоремою Піфагора в прямокутному трикутнику АКР з гіпотенузою АР:

AK^2 + KR^2 = AR^2

Так як AK = ВА, то використовуємо позначення ВК з умови задачі:

ВК^2 + KR^2 = AR^2

Але ВК = АК, тому:

AK^2 + KR^2 = AR^2

Підставляємо вирази для АК і АР з умови задачі:

10^2 + KR^2 = 8^2 + KR^2

2KR^2 = 36

KR^2 = 18

Отже, KR = 3*sqrt(2) (см).

Тепер можемо знайти довжину основи AB:

AB = AK + KB = 2AK = 20 (см).

Тоді S = AB*AK = 20*10 = 200 (см^2). Відповідь: 200 кв. см.

краща відповідь?