У трапеції ABCD відомо, що AB⊥AD, AB⊥BC, BC=20см, AD=30см, AB на 2 см менше від CD. Через центр O

кола, вписаного в цю трапецію, проведено перпендикуляр MO до площини трапеції, MO = 5 см. Знайдіть відстань від точки М до сторін трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Мартиросян Михаил.

Ответ:

удачи

Объяснение:

За теоремою Піфагора знаходимо довжину діагоналі трапеції AB:

AB² = AD² + BD²

AB² = 30² + (BC-AB)²

AB² = 900 + (20-AB)²

AB² = 900 + 400 - 40AB + AB²

40AB = 1300

AB = 32.5

Тепер знаходимо площу трапеції:

S = (AB+CD)/2 * MO

S = ((AB+AB+2)/2) * 5

S = 17.5 * 5

S = 87.5

За формулою для площі трапеції знаходимо висоту трапеції h відносно основи AB:

h = 2S / (AB+CD)

h = 2 * 87.5 / (32.5+CD)

h = 175 / (32.5+CD)

Так як MO перпендикулярний площині трапеції, то точка M лежить на відрізку, що сполучає середини основ AB і CD. Позначимо середину основи CD як P. Тоді MP дорівнює половині відрізка CD:

MP = CP = (AB+CD)/2 - AB

MP = (32.5+CD)/2 - 32.5

MP = CD/2 - 7.5

Залишилося знайти CD. За теоремою Піфагора знаходимо довжину діагоналі трапеції CD:

CD² = BC² + (AD+AB)²

CD² = 20² + 62.5²

CD ≈ 66.67

Підставляємо знайдені значення у формулу для MP:

MP = CD/2 - 7.5

MP ≈ 25.84 см

Отже, відстань від точки М до сторін трапеції дорівнює приблизно 25.84 см.

Отвечает Глинская Екатерина.

Ответ:

За властивостями вписаного кола, радіус кола є перпендикулярним до сторін трапеції в точках дотику.

Оскільки MO є радіусом кола, він є перпендикулярним до сторони AB в точці дотику, тобто MO ⊥ AB.

Ми знаємо, що AB ⊥ AD, тому MO ⊥ AD. Оскільки MO ⊥ AB і MO ⊥ AD, то MO є висотою трапеції ABCD.

Таким чином, MO дорівнює висоті трапеції ABCD, тобто MO = h.

За умовою задачі нам відомі значення BC = 20 см, AD = 30 см і AB на 2 см менше від CD.

Оскільки AB на 2 см менше від CD, то AB = CD - 2.

Оскільки MO = h = 5 см, ми можемо скласти рівняння для висоти трапеції:

h = AD - MO = AD - 5.

За теоремою Піфагора для прямокутного трикутника ABM маємо:

AB^2 = AM^2 + MO^2.

Оскільки AM = (AD - BC) / 2, підставимо значення:

AB^2 = ((AD - BC) / 2)^2 + MO^2.

AB^2 = ((30 - 20) / 2)^2 + 5^2.

AB^2 = 5^2 + 5^2.

AB^2 = 25 + 25.

AB^2 = 50.

AB = √50.

Отже, значення висоти трапеції ABCD, яке дорівнює MO, дорівнює 5 см. Значення сторони AB дорівнює √50.

Объяснение: