Висота рівнобічної трапеції, проведена з верши- ни тупого кута, ділить більшу основу на відрізки 1

см і 7 см. Знайдіть середню лінію трапеції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лукъянов Александр.

Відповідь:

Дано: АВСД - трапеція, АВ=СД, ВС паралельна АД;

ВН - висота, АН=1 см;НД=7см

Знайти середню лінію.

Рішення:

АД=АН+НД=1см+7см=8см.

Проведемо другу висоту СК. Тоді КД=АН=1 см.

ВС=АД-АН-ДК=8см-1см-1см=6 см, КН=ВС=6 см.

АД=8 см, ВС=2 см.

Середня лінія=(АД+ВС):2=(8+6):2=7 см.

Відповідь: середня лінія трапеції АВСД дорівнює7см

Пояснення: