У рівнобедреному трикутнику бічна сторона дорівнює 5 см, косинус кута при основі дорівнює 0.6.

Знайти радіус вписаного кола.

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеев Серёжа.

У трикутнику АВС опустимо висоту ВК, вона є медіаною, тому

АК=КС

АК/AB=0,6

АК=0,6*5=3

АС=3*2=6

r=b/2 корінь з (2а-b)/(2a+b)

r=6:2 корінь з (10-6)/(10+6)=3 * 2/4 = 6/4=1,5

r=1,5