Помогите! Основа рівнобедреного трикутника 60 см. а висота проведена до неї 40 см знайти радіус

кола, вписаного в цей трикутник

Ответы на вопрос

Отвечает Закирова Алия.

Ответ:

30 см

Объяснение:

Дано:ΔАВС,АВ=ВС,АС=60 см,ВН=40 см

Висота поділила ΔАВС на два прямокутних ,Де один катет = половині основи.

НС= 1/2АС=1/2×60=30 см

За теоремою Піфагора знайдем ВС

ВС=√ВН²+НС²=√40²+30²=√1600+900=√2500=50 см

р=(2*50+60)÷2=80 см

S=AC×BH=60×40=2400 см²

r=S/p=2400/80= 30 см