У трапеції ABCD основи BC і AD дорівнюють відповідно 9 см і 14 см, а АВ=8 см. знайдіть CD, якщо кут

А = 60°. допоможіть будь ласка !!! 9 клас ❤​

Ответы на вопрос

Отвечает Ощепков Никита.

Нехай є трапеція ABCD з основами AD = 14 см та BC = 9 см й боковою стороною AB = 8 см, \angle A = 60^{\circ} (см. рисунок).

Треба знайти CD.

Опустимо два перпендикуляри (висоти) BK і CM.

Розглянемо прямокутний трикутник ABK \ (\angle K = 90^{\circ}):

\sin \angke A = \dfrac{BK}{AB} \Rightarrow  \dfrac{\sqrt{3}}{2} = \dfrac{BK}{8} \Rightarrow  BK = 4\sqrt{3} см. Відповідно CM = 4\sqrt{3} см.

\cos \angle A = \dfrac{AK}{AB} \Rightarrow \dfrac{1}{2} = \dfrac{AK}{8} \Rightarrow  AK = 4 см.

У прямокутнику KBCM сторони BC і KM рівні та дорівнюють 9 см. Отже, відрізок MD = AD - (AK + KM) = 14 - (4 + 9) = 1 см.

Розглянемо прямокутний трикутник CMD \ (\angle M = 90^{\circ}):

За теоремою Піфагора CD = \sqrt{CM^{2} + MD^{2}}= \sqrt{(4\sqrt{3})^{2} + 1^{2}} = \sqrt{49} = 7 см.

Відповідь: 7 см.