Прямі СА і СВ - дотичні до кола з центром у точці О. Кут ВОА = 120градусів, знайдіть СО, якщо

радіус кола = 12см. Пжжжж

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдорова Мария.

Якщо до кола з однієї точки проведені дві дотичних, то довжини відрізків дотичних від цієї точки до точок дотику з окружністю рівні:

СА = СВ

Дотична перпендикулярна до радіуса кола, проведеного в точку дотику, значить ∠ОАС = ∠ОВС = 90°.

ΔОАС = ΔОВС за трьома сторонами (ОС - загальна, ОА = ОВ як радіуси, СА = СВ, як було з'ясовано вище.

Значить, ∠АОC = ∠ВОC = ∠BOA/2 = 120/2 = 60°.

З ΔОАС знайдемо ∠АСO = 180−60−90 = 30°.

Якщо катет лежить навпроти кута в 30°, він рівний половині гіпотенузи.  

У нашому випадку, катет∠АO лежить навпроти кута ∠АСO в 30° ⇒

⇒  гіпотенуза OC = 2×AO = 2×12 = 24 см.

Відповідь: довжина відрізка СО рівна 24 см.