№5(3б) Один катет прямокутного трикутника на 7 см більший за другий. Знайти катети трикутника, якщо

гіпотенуза дорівнює 13 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Фурса Алина.

Ответ:

Дано:

ABC = Треугольник

Угол C = 90

AB= 13cm

AC = x

CB= x-7

Найти

AC?

CB?

За теоремой Пифагора AB ^2 = BC^2+AC^=x^2 +(x-7)^2

как я понял ти мій земляк тому

(x-7)^2 - це різниця квадрата і розкриваєтся за формулою (a-b)^2= a^2-2ab+b^2 ,що в даному випадку є x^2 -14x+49

AB^2= x^2+x^2-14x+49=2x^2-14x + 49

так як ми занємо чому рівне AB ми можемо сказати:

169=2x^2-7x + 49

169-49=2x^2-7x

120=2x^2-7x

120=x(2x-14)= 2x(x-7)

60=x(x-7)

и виводиш x не забуваючи про те що це квадрат

Объяснение: