Катети прямокутного трикутника дорівнюють 10см і 12см. Знайдіть довжину медіани, проведеної до

меншого катета.

Ответы на вопрос

Отвечает Савельев Егор.

Дано:

трикутник АBC-прямокутний, АВ=12 см, АС=10 см

Знайти:

ВК(медіана)

Розв'язання:

Так як ВК-медіана, то АК=КС=10:2=5(см)

З трикутника АВК, ВК^2=АВ^2 +АК^2

ВК^2 =12^2+5^2

ВК^2=144+25

ВК=корень из 169=13(см)