Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 15см, а одна із катетів 12см. Знайти площу трикутника


Ответы на вопрос

Отвечает Бобровская Даша.

Ответ:

54 (см^2)

Объяснение:

Позначимо другий катет літерою а.

За теоремою Піфагора:

а^2 + 12^2 = 15^2

а^2 = 15^2 - 12^2 = (15-12)(15+12) = 3*27 = 81

а = корінь з 81

а = 9 см

Площа прямокутного трикутника дорівнює півдобутку його катетів

S = 12*9/2 = 6*9 = 54 (см^2)