знайдіть площу рівнобічної трапеції основи дорівнюють 14 см і 16 см а діагональ 17 см пжжжж даю 40

балов

Ответы на вопрос

Отвечает Цыгина Дарья.

Відповідь:

120 см²

Пояснення.

Дано КМРТ - трапеція, КМ=РТ, МР=14 см,  КТ=16 см. КР=17 см. Знайти S.

Проведемо висоти МС=РН.  ΔКМС=ΔТРН за катетом та гіпотенузою, отже КС=ТН=(Кт-МР):2=(16-14):2=1 см.

КН=16-1=15 см.

Розглянемо ΔКРН - прямокутний. За теоремою Піфагора

РН=√(КР²-КН²)=√(289-225)=√64=8 см.

S=(МР+КТ):2*РН=(14+16):2*8=120 см²