Сторона правильного трикутника 6см.У цей трикутник вписано коло.Знайти сторону квадрату, вписаного

в це коло?

Ответы на вопрос

Отвечает Глущак Олег.

Розв'язок:

1) Знайдемо радіус вписаного кола у правильний трикутник:

    r=\frac{a\sqrt{3} }{6} = \frac{6\sqrt{3} }{6} = \sqrt{3} \:\: (cm)

2) Діагональ вписаного у коло квадрата рівна діаметру цього кола і дорівнює подвоєному радіусу:

    d = 2r = 2\sqrt{3}  \:\: (cm)

3) Сторону квадрату знайдемо за т. Піфагора:

    b^2+b^2=d^2 \:\: \Leftrightarrow \:\: 2b^2=d^2 \:\: \Leftrightarrow \:\: b=\sqrt{\frac{d^2}{2}}\\\\b=\sqrt{\frac{(2\sqrt{3})^2}{2} } = \sqrt{\frac{12}{2}} = \sqrt{6} \:\: (cm)

Відповідь: сторона квадрата дорівнює √6 cm.