Дах будинку має форму правильної чотирикутної піраміди, сторона основи дорівнює 10м, а бічне ребро

- 13м. Дах потрібно покрити залізом, розмір листа якого 1м x 1,5 м, а ціна 120 грн за лист. Скільки квадратних метрів покрівельного матеріалу потрібно і яка буде вартість покупки, якщо на з’єднання витрачається 5% від матеріалу.

Ответы на вопрос

Отвечает Poluektov Alexander.

Ответ:

Объяснение:

a=10 m сторона квадрата

b=13 m ребро піраміди.

Sбіч.=?

Знайдемо апофему.

L=√(b²-a²/4)=√(13²-5²)=√(169-25)=√144=12 м апофема.

Знайдемо площу грані

Sгр.=L*a/2=12*5=60 m² площа грані.

Sбіч.=4Sгр.=4*60=240 m² площа бічної поверхні піраміди.

Sл.=1*1,5=1,5 м² площа листа.

240:1,5=160 листів потрібно для даху

Знайдемо 5% на з'єднання.

Пропорція.

160л.-100%

х л.-5%

Х=5*160/100=8 листів потрібно для з'єднання.

160+8=168 листів потрібно всього.

168*1,5=252 м² покрівельного матеріалу потрібно.

1лист коштує 120грн.

168*120=20160 грн. Вартість покупки матеріалів.