Тіктөртбұрыштың периметрі 34 см, ал оның диагоналімен бөлінген үшбұрыштардың біреуінің периметрі

30 см. Тіктөртбұрыштыңдиагональдарын табыңдар ПЖ КӨМЕКК​

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Никита.

Ответ:

Тіктөртбұрыштың диагональдары тең.

Диагональ тіктөртбұрышты бөлетін үшбұрыштар да тең - 3 жағынан. Содан кейін осы екі үшбұрыштың периметрлерінің қосындысы 2*30=60 см

Бұл 60 см-ге екі ені, екі ұзындығы және тіктөртбұрыштың екі диагоналы кіреді.

Яғн 60-P=2 диагональ. 60-34=26 Диагональ Ұзындығы 26: 2=13 см.