Келесі а, b және c, d кесінділері пропорционал бола ма, анықтаңдар: а) а = 0,8 см, b = 0,3 см, с

2,4 см, d = 0,9 см; ә) а 50 мм,6 см, с = 10 см, d = 2 см.​
2 0

Ответы на вопрос

Отвечает Совостьянов Родион.

Ответ:

a) ия ә) жоқ

Объяснение:

 \frac{b}{ d}  =  \frac{a}{c}  \:  \:  \:  \frac{0.3}{0.9}  =  \frac{0.8}{2.4} \:  \:  \:  \:  \:  \frac{1}{3}   =  \frac{1}{3}

 \frac{b}{d}  =  \frac{a}{c}  \:  \:  \:  \:  \frac{6}{2}  =  \frac{5}{10}  \:  \:  \:  \:  \frac{3}{1}  =  \frac{1}{2}