Площа прямокутного трикутника дорівнює 60 см², а один із катетів – 15 см. Знайти радіус кола,

описаного навколо трикутника. нужно через нехай дано

Ответы на вопрос

Отвечает Ляпина Марина.

Ответ:

8,5 см

Объяснение:

Дано: ΔАВС, ∠С=90°,  АС=15 см. Знайти R.

Знайдемо ВС за формулою площі трикутника

60=1/2 * 15 * ВС

ВС=60:7,5=8 см.

Знайдемо АВ за теоремою Піфагора

АВ=√(АС²+ВС²)=√225+64=√289=17 см

Центром описаного кола є точка середини гіпотенузи, отже

R=17:2=8,5 см