Бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює 15 см а висота проведена до основи 12 см. Знайдіть

основу трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Державина Таня.

Ответ:

18см

Объяснение:

Висота в рівнобідренному трикутнику є в медіаною. АС= АН+СН

Розглянемо трикутник АВН він прямокутний. Знайдемо катет по теоремі Піфагора

АН^2=АВ^2-ВН^2

АН^2= 15^2-12^2

АН^2=225-144

АН^2=81

АН=9

АС=9+9=18см