Одне з двох натуральних чисел на 5 більше за інше.знайдіть ці числа, якщо їх добуток дорівнює 266.


Ответы на вопрос

Отвечает Лис Катя.
Нехай перше число буде х, тоді інше буде х+5.
За умовою задачі їх добуток рівний 266, а отже:
х*(х+5) = 266
х²+5х-266 = 0
D = 25 +4*266= 25+1064= 1089
√D = √1089= 33
x1 = (-5+33)/2 = 14
x1 = (-5-33)/2 = -19
-19не натуральне число, тому х= 14
Відповідь: ці числа 14 та -19