Знайдіть два натуральних числа якщо відомо що друге більше на 3 ніж подвоєння перше а їх добуток

дорівнює 189 терміново повний розпис !!!це алгебраза дискримінантом

Ответы на вопрос

Отвечает Хамитова Азалия.

Відповідь:

9 та 21

Пояснення:

Нехай перше число — x, x>0, тоді друге — 2x+3. Добуток шуканих чисел дорівнює x(2x+3). Для того щоб відповісти на питання, треба розв'язати рівняння x(2x+3) = 189.

2x^2+3x-189=0\\D=b^2-4ac=3^2-4*2*(-189)=9+1512=1521\\\begin{cases}   x_1=\frac{-b+\sqrt{D} }{2a} =\frac{-3+\sqrt{1521} }{2*2}=\frac{-3+39}{4}=9    \\   x_2=\frac{-b-\sqrt{D} }{2a} =\frac{-3-\sqrt{1521} }{2*2}=\frac{-3-39}{4}=-10,5 \end{cases}

Число -10,5 не є натуральним, тому не задовольняє умові задачі. Отже, перше число дорівнює 9, тоді друге — 9×2+3 = 21.