Знайдіть градусні міри гострих кутів прямокутного трикутника , якщо вони відносяться як 5:4​


Ответы на вопрос

Отвечает Сериккали Асемай.

Сума гострих кутів прямокутного трикутника завжди дорівнює 90°.

Нехай, перший кут дорівнює 5х, другий—4х.

Маємо рівняння:

5х+4х=90

9х=90

х=90÷9

х=10

Отож, перший кут дорівнює 10×5=50°, а другий кут дорівнює—10×4=40°