Радіус основи конуса дорівнює 4 см, а його висота - см. Через вершину конуса проведено переріз,

який перетинає основу конуса по хорді, що стягує дугу в 600. Знайдіть площу перерізу конуса. Радиус основания конуса равен 4 см, а его высота - см. Через вершину конуса проведено сечение, пересекающее основание конуса по хорде, стягивающее дугу в 600. Найдите площадь сечения конуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалов Евдоким.

Ответ:       S пер =  2√21 см²  .

Объяснение:

Нехай у конусі ОМ = R = 4см ; SO = H = 3см ; ОМ⊥АВ ;  [ OM ]∩[ AB ] =D ;                                       ∪АВ = 60° ;         S пер - ?       S пер = 1/2 АВ * SD .

      ∪АВ = ∠ AOB = 60° .      ΔAOB - рівнобедрений , а ще й правильний,

бо всі його кути по 60° . Тому OA = OB = AB = R = 4 см ;

AD = BD = 1/2 AB = 2 см ; OD = h Δ = AB√3/2 = 4√3/2 = 2√3 ( см ) .

Із прямок . ΔSOD :    SD = √( SO² + OD²) = √( 3² + ( 2√3 )² ) = √21 ( см ) .

S пер = 1/2 * 4 * √21 = 2√21 ( см² ) .