Знайти координати точки, симетричної точці (3; 5) відносно початку координат а) (-5; 3) б)

(-5;-3) в) (-3;-5) г) (3; 5) д) (5; -3)

Ответы на вопрос

Отвечает Теров Миша.

Ответ:

в) (-3;-5)

Объяснение:

Знайти координати точки, симетричної точці (3; 5) відносно початку координат

  • Дві точки А та А' називають симетричними відносно даної точки O, якщо точка O – середина відрізка АА'

Маємо точку А(3; 5) і центр симетрії O(0;0) (початок координат).

точка О - середина відрізка АА', тому знайдемо координати точки А'(x;y):

x_0=\dfrac{x_A+x_{A'}}{2}; \quad 0=\dfrac{3+x}{2}; \quad 3+x=0; \quad \bf x=-3

y_0=\dfrac{y_A+y_{A'}}{2}; \quad 0=\dfrac{5+y}{2}; \quad 5+y=0; \quad \bf y=-5

Отже, А'(-3;-5)

Треба знати:

Якщо точка O(0;0) (початок координат) є центром симетрії деяких точок, то їх відповідні координати мають протилежні знаки.

#SPJ1