У ТРИКУТНИКУ ABC кут B прямий. Знайти AB і AC, якщо кут А дорівнює 30°, ВС = 3√3 см.


Ответы на вопрос

Отвечает Гуртовая Алина.

Ответ:

Дано: ABC – прямокутний кут A=30° BC=3√3

Знайти: AB і AC

Розв'язання

сума гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90°

кут C=90°-30°=60°

використаємо теорему синусів

 \frac{a}{sin \alpha }  =  \frac{b}{sin \beta }  =  \frac{c}{sin \gamma }

BC/sinA=AB/sinC=AC/sinB

3√3/sin30°=AB/sin60°=AC/sin90°

ab =  \frac{3 \sqrt{3}  \times  \frac{ \sqrt{3} }{2} }{ \frac{1}{2} }  =9

ac =  \frac{9 \times 1}{ \frac{ \sqrt{3} }{2} }  = 6 \sqrt{3}

відповідь: AB=9 AC=6√3