бісектриса кута A паралелограма ABCD ділить сторону CD у відношенні 1:3, рахуючи від вершини C.

Знайдіть сторони паралелограма, якщо його периметр дорівнює 84 см

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Ответ:

18 см,  24 см,   18 см,   24 см.

Объяснение:

Проведемо бісектрису АЕ.

Бісектриса кута паралелограма відсікає від нього рівнобедрений трикутник.

ΔАВЕ - рівнобедрений, АВ=ВЕ.

Нехай СЕ=х см, тоді ВЕ=3х см, АВ=3х см,  СD=3х см,  АD=4х см.

3х+4х+3х+4х=84

14х=84;  х=6.

АВ=СD=6*3=18 см,  ВС=АD=6*4=24 см.