Коло, вписане у прямокутну трапецію, точкою дотику ділить більшу бічну сторону на відрізки 9 см і

16 см. Знайти периметр трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Трофимова Антонина.

Ответ: 98 см.

Объяснение:

Коло, вписане у прямокутну трапецію, точкою дотику ділить більшубічну сторону на відрізки 9 см і 16 см. Знайти периметр трапеції.

На основе рисунка составляем уравнение.

25² = (2r)² + 7²,

625 = 4r² + 49,

4r² = 625 – 49 = 576 ,

r² = 576/4 = 144,

r = 12 см.

Периметр Р трапеции равен 4r + 2*9 + 2*16 = 4r + 50.

Подставим значение r = 12 см.

Р = 4*12 + 50 = 98 см.