1. Сторони прямокутника дорівнюють 20 і 25 см. Його проекція на площину подібна йому. Знайти

периметр проекції.

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Анастасия.

Проекцією прямокутника також буде прямокутник з пропорційними сторонами. Назвемо сторони проекції прямокутника x та y.

Оскільки проекція прямокутника подібна до вихідного прямокутника, ми можемо встановити наступну пропорцію:

x/y = 20/25

Спрощуючи це, отримаємо:

x = (20/25)*y

x = (4/5)*y

Тепер нам потрібно знайти периметр спроектованого прямокутника. Периметр - це просто сума чотирьох сторін:

Периметр = 2x + 2y

Периметр = 2(4/5)*y + 2y

Периметр = (8/5)*y + 2y

Периметр = (18/5)*y

Щоб знайти значення у, можна скористатися тим, що площа вихідного прямокутника дорівнює площі прямокутника, що проектується. Площа вихідного прямокутника дорівнює

20*25 = 500

Площа прямокутника, що проектується, дорівнює

x*y = ((4/5)*y)*y = (4/5)*y^2

Прирівнявши ці дві величини між собою і розв'язавши для у, отримаємо

500 = (4/5)*y^2

625 = y^2

y = 25

Тепер ми можемо підставити y = 25 у наш вираз для периметра:

Периметр = (18/5)*y

Периметр = (18/5)*25

Периметр = 90

Отже, периметр проекції прямокутника дорівнює 90 см.