СРОЧНО!!!!!!! Знайдіть суму членів арифметичної прогресії з 6-го по 23-й включно, якщо перший член

дорівнює 28, а п'ятий дорівнює 16.

Ответы на вопрос

Отвечает Литвинов Никита.

Відповідь:Спочатку необхідно знайти різницю d арифметичної прогресії, використовуючи інформацію про перший та п'ятий члени прогресії:

d = a5 - a1 = 16 - 28 = -12

Тепер можна знайти будь-який член прогресії, використовуючи формулу:

an = a1 + (n-1)*d

Для обчислення суми членів від 6-го по 23-й, можна використовувати формулу суми членів арифметичної прогресії:

Sn = n/2*(a1+an)

Знаходимо 6-й член прогресії:

a6 = a1 + 5d = 28 + 5*(-12) = -32

Знаходимо 23-й член прогресії:

a23 = a1 + 22d = 28 + 22*(-12) = -236

Знаходимо суму членів прогресії від 6-го по 23-й:

S = (23-6+1)/2*(a6+a23) = 9/2*(-32-236) = -1260

Отже, сума членів арифметичної прогресії з 6-го по 23-й включно дорівнює -1260.

Пояснення: