Дано: трикутник авс,Кут с=90°,с=15,в=12.знайдіть кут а​


Ответы на вопрос

Отвечает Тимофеева Катя.

Объяснение:

Застосуємо теорему Піфагора, щоб знайти сторону a:

c^2 = a^2 + b^2

12^2 = a^2 + b^2

144 = a^2 + b^2

Застосуємо відомості про трикутник з кутом 90 градусів та рівносторонній трикутник:

sin(a) = b/c

cos(a) = a/c

Отже,

sin(a) = b/c = a/12

a = 12 sin(a)

Також, ми можемо використати відомі значення:

c = 15

b = a sin(45)

Підставивши відомі значення, отримаємо:

144 = a^2 + (a sin(45))^2

144 = a^2 + 0.5a^2

144 = 1.5a^2

a^2 = 96

a = sqrt(96) = 4sqrt(6)

Отже, кут a можна знайти за допомогою тригонометричних функцій:

cos(a) = a/c = (4sqrt(6))/15

a = arccos((4sqrt(6))/15) ≈ 57.81 градусів