Склади рівняння кола з центром у точці А(-1; 3), яке проходить через точку B(-1; 1). A(x-1)+

x²+y=16 Б(x+1)+ +(y-3)=4 +(y+3)=2 B x²+(y+3)²=4 Г (x+1)+ +(y-3)=4

Ответы на вопрос

Отвечает Түйкенова Асылай.

Завдання: Склади рівняння кола з центром у точці А(-1; 3), яке проходить через точку B(-1; 1).

Розв'язання:

R=AB =\sqrt{(x_2-x_1)²+(y_2-y_1)²} =  \sqrt{( - 1 + 1) {}^{2}  + (3 - 1) {}^{2} }  =  \sqrt{4}  = 2.

Рівняння кола має вигляд:

(x - a) {}^{2}  + (y - b) {}^{2}  = R {}^{2} ,

де (а; b) - центр кола; R - радіус. Тому:

(x + 1) {}^{2}  + (y - 3) {}^{2}  = 4.

- шукане рівняння кола.

  • Відповідь: (х+1)² + (у-3)² = 4.