Допоможіть будь ласка з геометрією, це терміново, розпишіть все з формулами і тд 2. Знайдіть суму

двадцяти перших членів арифметичної прогресії: -8; -6;-4...​

Ответы на вопрос

Отвечает Ковальчук Юлька.

Знайдемо спочатку різницю d прогресії, використовуючи перші два члени:

d = (-6) - (-8) = 2

Тепер можна знайти будь-який член прогресії, використовуючи формулу:

a_n = a_1 + (n - 1)d

Для знаходження суми S перших n членів арифметичної прогресії можна скористатися формулою:

S = (n/2)(a_1 + a_n)

Отже, для прогресії -8; -6;-4 маємо:

a_1 = -8

d = 2

n = 20

Знайдемо a_20:

a_20 = -8 + (20 - 1)2 = 32

Тепер знайдемо суму S:

S = (20/2)(-8 + 32) = 240

Отже, сума двадцяти перших членів арифметичної прогресії -8; -6;-4 дорівнює 240.