8. Один з внутрішніх кутів трикутника на 20° більший за інший, а зовнiшнiй кут при третій вершині

дорівнює 100°. Знайти кути трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гришевич Гоша.

Нехай один з кутів х°,тоді другий (х+20)°,а кут при вершині: 180-(х+х+20)=180-2х-20=160-2х

Складемо рівняння :

х+х+20=180

2х=180-20

2х=160

160-2х+100=180-як суміжні

260-2х=180

2х=80

х=80:2

х=40

∠1=40°

∠2=∠1+20°=40+20=60°

∠3=∠2+20°=60+20=80°

Відповідь : ∠1=40° , ∠2=60° , ∠3=80°.