У рівнобедреному трикутнику висота, проведена до основи, дорівнює 15 см, а центр вписаного кола

віддалений від вершини, яка протилежна основі, на 12 см. Знайдіть діаметр вписаного кола.

Ответы на вопрос

Отвечает Митрофанова Виктория.

Ответ:

Діаметр вписаного кола дорівнює 6 см

Объяснение:

У рівнобедреному трикутнику висота, проведена до основи, дорівнює 15 см, а центр вписаного кола віддалений від вершини, яка протилежна основі, на 12 см. Знайдіть діаметр вписаного кола.

В рівнобедреному трикутнику ABC маємо: АВ = BC, BH - висота, BH⟂AC, ВН=15 см. О - центр вписаного кола. Знайдемо діаметр вписаного кола.

РОЗВ'ЯЗАННЯ

  • Центр вписаного кола лежить в точці перетину бісектрис трикутника.

В рівнобедреному трикутнику висота буде також бісектрисою кута трикутника, з вершини якого вона проведена. Тому центр вписаного кола О лежить на висоті ВН.

За умовою центр вписаного кола віддалений від вершини, яка протилежна основі, на 12 см. Отже ВО=12 см.

ОН - радіус вписаного кола.

r=ОН=ВН-ВО=15-12=3(см)

Діаметр кола удвічі довший за радіус, тому:

d=2•r=2•3=6(см)

Відповідь: 6 см

#SPJ1