Дано точки A4(0; -4) і B(-1; 3). Паралельне перенесення переводить точку В в точку О, яка є

серединою відрізка АВ. Знайдіть коорди- нати точки, в яку переходить точка А при цьому перенесенні.

Ответы на вопрос

Отвечает Радзивіл Нікіта.

Ответ:

Спочатку знайдемо координати точки O, яка є серединою відрізка AB. Для цього знайдемо середні значення координат точок:

$x_O = \frac{x_A + x_B}{2} = \frac{0 - 1}{2} = -\frac{1}{2}$,

$y_O = \frac{y_A + y_B}{2} = \frac{-4 + 3}{2} = -\frac{1}{2}$.

Отже, координати точки O дорівнюють (-1/2;-1/2).

Тепер, щоб знайти координати точки, в яку переходить точка A при паралельному перенесенні, необхідно вектор зсуву точки В звести до нуля, знайти отриманий вектор зсуву, та додати його до координат точки A.

Отже, вектор зсуву точки В дорівнює:

$\overrightarrow{OV} = \overrightarrow{OB} - \overrightarrow{OO} = \overrightarrow{OB}$,

адже точка О є початком координат, отже її координати дорівнюють (0;0).

$\overrightarrow{OV} = (x_V - x_O,\ y_V - y_O) = (-\frac{1}{2} - (-1), 3 - (-\frac{1}{2})) = (\frac{1}{2}, \frac{7}{2})$.

Отже, над отриманим вектором зсуву потрібно виконати паралельне перенесення точки А:

$x_A' = x_A + \frac{1}{2} = 0 + \frac{1}{2} = \frac{1}{2}$,

$y_A' = y_A + \frac{7}{2} = -4 + \frac{7}{2} = -\frac{1}{2}$.

Отже, точка А при паралельному перенесенні переходить у точку А′(1/2;-1/2).