два кола мають зовнішній дотик. знайдіть радіус цих кіл якщо відстань між їхніми центрами дорівнює

15см і радіус одного з кіл удвічі більша за радіус іншого. Запишіть розв'язок, без чата гпт.

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеева Ангелина.

Відповідь:

10см і 5 см

Пояснення:

При зовнішньому дотику кіл відстань між центрами цих кіл, дорівнює сумі їх радіусів.
Отже, r1+r2=15

нехай радіус меншого кола х см, тоді радіус більшого кола 2х см. Маємо рівняння:

х+2х=15

3х=15

х=15:3

х=5(см) радіус меншого кола;

2х=2•5=10(см) радіус більшого кола.

Відповідь: r1=10см; r2=5см.