2) Зовнішній кут трикутника дорівнює 120°, а два не суміжні з ним кути трикутника відносяться як 2:

1. Знайдіть усі внутрішні й невідомі зовнішні кути трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Виноградова Анастасия.

Нам потрібно знайти всі внутрішні та невідомі зовнішні кути трикутника.

1. За умовою відомо, що один зовнішній кут трикутника дорівнює 120°.

2. Два не суміжні з ним кути трикутника відносяться як 2:1. Оскільки всі внутрішні кути трикутника разом дорівнюють 180°, то з цього випливає, що сума двох несуміжних з зовнішнім кутом внутрішніх кутів дорівнює 180 - 120 = 60°.

3. Оскільки відношення двох несуміжних з зовнішнім кутом внутрішніх кутів дорівнює 2:1, ми можемо записати їх як 2x і x відповідно.

4. Сумуючи ці внутрішні кути, ми отримуємо 2x + x + 120 = 180.

5. Це рівняння можна розв'язати:

3x + 120 = 180

3x = 60

x = 20

6. Тепер ми можемо знайти два несуміжні з зовнішнім кутом внутрішні кути:

2x = 40

x = 20

7. Звідси ми можемо знайти два зовнішні кути, які не суміжні з зовнішнім кутом:

Один зовнішній кут = 180 - 120 = 60°

Інші зовнішні кути = відповідний внутрішній кут + 180° = 2x + 180° та x + 180°

= 2 * 20 + 180 та 20 + 180

= 220° та 200°

Таким чином, всі внутрішні та невідомі зовнішні кути трикутника:

40°, 60°, 80°, 200°, 220°.