Кути АОВ і ВОС - суміжні. ОМ - бісектриса кута АОВ. Знайдіть кут АОМ, якщо градусна міра кута АОВ у

2 разів більша за градусну міру кута ВОС.

Ответы на вопрос

Отвечает Савельев Егор.

Спочатку знайдемо градусну міру кута ВОС. Оскільки кути АОВ і ВОС є суміжними, то їх сума дорівнює 180°. Позначимо градусну міру кута ВОС через x. Тоді градусна міра кута АОВ дорівнює 2x (за умовою задачі).

Отже, ми маємо:

x + 2x = 180

3x = 180

x = 60

Тепер знайдемо градусну міру кута АОМ. Оскільки ОМ є бісектрисою кута АОВ, то кут АОМ дорівнює половині кута АОВ, тобто:

Кут АОМ = 1/2 * 2x = x = 60°.

Отже, градусна міра кута АОМ дорівнює 60°.