В основі прямої призми лежить прямокутний трикутник iз катетам 6 см і 8 см. Знайдіть площу бічної

поверхні призми, якщо її бічне ребр дорівнює 8 см. срочнооооооор​

Ответы на вопрос

Отвечает Сембекова Жансая.

Відповідь:

Проекція бічного ребра на основу є гіпотенузою заданого прямокутного трикутника. За теоремою Піфагора, вона дорівнює:

AB = √(6² + 8²) = √100 = 10 см

Висота відносно бічного ребра є другим катетом цього прямокутного трикутника. Вона дорівнює:

h = 8 см

Тепер використаємо отримані значення, щоб знайти площу прямокутного трикутника, який є бічною поверхнею призми:

S = AB * h / 2 = 10 см * 8 см / 2 = 40 см²

Отже, площа бічної поверхні прямої призми дорівнює 40 см².